Защитаващият титлата си  Карлос Алкарас (Испания) се класира за втория

...

Алкарас се класира за втория кръг в Рио де Жанейро, Томас Белучи прекрати кариерата си

Защитаващият купата си  Карлос Алкарас (Испания) се класира за втория кръг на шампионата по тенис в Рио де Жанейро (Бразилия) с награден фонд 2 милиона $.

Поставеният под номер 1 завоюва доиграването против участващия с " уайлд кард " представител на домакините Матеуш Алвеш с 6:4, 6:4, откакто ден по-рано срещата беше прекратена при 5:3 гейма за испанеца във втория сет поради мощен дъжд.

За място на четвъртфиналите Алкарас ще играе против италианеца Фабио Фонини, който отстрани чилийския квалификант Томас Бариос Вера с 6:2, 6:3.

Петият в схемата и миналогодишен финалист Диего Шварцман (Аржентина) продължи неприятната си серия и отпадна на старта след 1:6, 4:6 от Душан Лайович (Сърбия). Шварцман позволи пета загуба в шест мача през сезона. Лайович ще срещне във втория кръг сънародника си Ласло Джере.

Любимецът на домакините Томас Белучи изигра последния мач в професионалната си кариера. 35-годишният бразилец, който получи " уайлд кард " за присъединяване, загуби от номер 6 Себастиан Баес (Аржентина) с 3:6, 2:6.  Белучи завършва с тениса с четири трофеи от Тура на АТП, а през юли 2010 година доближи до 21-ото място в международната класация.

Вторият подложен Камерън Нори (Великобритания) пък се класира за четвъртфиналите след сложен триумф над бразилеца Тиаго Монтейро със 7:5, 7:5 след два часа и половина игра. Следващият противник на Нори ще бъде Уго Делиен (Боливия), който отстрани номер 9 Алекс Молчан (Словакия) с 1:6, 6:2, 6:2.

Автор: Димитър Вельов/БТА